Piorun uderzył w drzewo, pod którym przebywało kilka osób

Piorun uderzył w drzewo, pod którym przebywało kilka osób

O niezwykłym szczęściu w nieszczęściu mogą mówić osoby, które doświadczyły uderzenia pioruna w drzewo, pod którym stali. Całe zajście miało miejsce w niedzielę 29 sierpnia, kiedy to nad miejscowością Węgliniec w województwie dolnośląskim nagle zebrały się chmury i spadł ulewny deszcz. Trójka dorosłych oraz czwórka dzieci w związku ze zmianą pogody schowały się pod drzewo, a po chwili uderzył w nie piorun.

Schowali się pod drzewo podczas intensywnego deszczu

Osoby, które schowały się pod drzewo były świadome tego, że podczas burzy nie można przebywać pod drzewem. Jednak wszyscy twierdzili, że kompletnie nic nie wskazywało na to, że przyjdzie burza. A właśnie tak się stało. Z tego powodu w całym zdarzeniu ucierpiało trzech dorosłych oraz czworo dzieci.

Do parku, w którym doszło do zdarzenia, od razu przybyły odpowiednie służby ratunkowe. Osoby, które ucierpiały w całym zajściu zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał w bardziej znaczący sposób i wszyscy z nich byli w pełni przytomni.

Niemal wszyscy zaznaczają, że osoby znajdujące się pod drzewem w momencie uderzenia pioruna miały naprawdę sporo szczęścia. Cała sytuacja mogła skończyć się o wiele poważniej, a nawet tragicznie. Na szczęście tak się nie stało, dlatego też można mówić o wielkim szczęściu w nieszczęściu.