PKP PLK zainwestowało w modernizację 12 przejazdów kolejowych w regionie

PKP PLK zainwestowało w modernizację 12 przejazdów kolejowych w regionie

Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podjęły decyzję o inwestowaniu w poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg i linii kolejowych w naszym regionie. W wyniku tych działań, zmodernizowano łącznie 12 przejazdów, między innymi w takich miejscowościach jak Rypin, Chełmża czy Śliwice.

Podczas przeprowadzonych prac remontowych, na wybranych skrzyżowaniach zostały zamontowane nowoczesne sygnalizatory świetlne. Dodatkowo, zastosowano energooszczędne oświetlenie LED. Nie zapomniano także o nawierzchni – zarówno tory, jak i drogi zostały pokryte nowym materiałem.

Przejazdy kolejowo-drogowe, które skorzystały z dobrodziejstwa modernizacji znajdują się w takich miejscowościach jak: Chełmża, Rypin, Śliwice, Obrowo, Wałdowo Szlacheckie, Dąbrowa Chełmińska, Wrocławki, Firlus, Grzywno, Bielczyny, Lubicz oraz Mały Rudnik.

Nowe urządzenia znacznie podniosły poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg z torami – zapewnia Przemysław Zieliński, reprezentant zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.