Polregio ujawnia szczegóły nowego rozkładu jazdy: Więcej połączeń regionalnych i dalekobieżnych

Polregio ujawnia szczegóły nowego rozkładu jazdy: Więcej połączeń regionalnych i dalekobieżnych

Niebawem w życie wejdzie aktualizowany rozkład jazdy, przewidujący dodatkowe połączenia regionalne i dalekobieżne. Dzisiaj skupimy się na zmianach zaproponowanych przez Polregio, największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego w naszym kraju.

Każdego roku, dokładnie w drugi weekend grudnia, z soboty na niedzielę, w całej zachodniej i środkowej Europie następują modyfikacje rozkładów jazdy. Późniejsze dostosowania są już zazwyczaj wprowadzane tylko kilkukrotnie w ciągu roku i są one głównie rezultatem inwestycji, utrudnień w ruchu czy innych okoliczności wpływających na regularność kursowania pociągów.

Ostatnio kolejne oferty transportowe cieszyły się rekordowym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Przewoźnicy obserwują znakomite statystyki odnośnie liczby przewiezionych podróżnych i na chwilę obecną nie ma żadnych oznak, że ten trend miałby nagle wyhamować. W konsekwencji te dynamicznie rosnące potrzeby pasażerów skłoniły do uruchomienia nowych połączeń.

PKP Intercity, odpowiedzialne za połączenia dalekobieżne, niedawno ogłosiło szczegóły swojego nowego rozkładu, o czym informowaliśmy wcześniej. Teraz nadszedł czas na zmiany wprowadzone przez przewoźnika obsługującego regionalne trasy komunikacyjne. Już teraz wiadomo, że na Lubelszczyźnie pasażerowie skorzystają z większej liczby kursów obecnych pociągów, a także będą mieli do dyspozycji dodatkowe nowe połączenia.