Polska Agencja Inwestycji i Handlu otwiera nowe biuro w Rzeszowie, wspierając rozwój lokalnych firm

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otwiera nowe biuro w Rzeszowie, wspierając rozwój lokalnych firm

W najnowszym komunikacie Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) poinformowała o otwarciu swojego Regionalnego Biura Handlowego w Rzeszowie. Nowy oddział będzie służył jako punkt wsparcia dla polskich przedsiębiorstw z całego regionu, a także ułatwi nawiązywanie kontaktów biznesowych z Ukrainą.

Regionalne Biura Handlowe PAIH zostały utworzone, aby sprostać wymaganiom polskich firm działających na terenie całej Polski. Priorytetem tych regionalnych oddziałów jest intensyfikacja współpracy z lokalnymi instytucjami gospodarczymi i branżowymi oraz edukowanie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie eksportu i zagranicznych rynków. Podkarpacki oddział będzie miał szczególną rolę w wpieraniu lokalnych przedsiębiorców w budowaniu relacji biznesowych z ukraińskim rynkiem.

„Uruchomienie regionalnego biura PAIH to gest wyrazu szacunku dla firm z Podkarpacia, które są gotowe do ekspansji na międzynarodową skalę. Rzeszów i całe województwo podkarpackie otrzymują miejsce, gdzie mogą zdobywać wiedzę, budować relacje i uzyskać wsparcie niezbędne do skutecznej ekspansji. Polska gospodarka odnotowała w ciągu ostatnich trzydziestu lat niespotykany rozwój gospodarczy. Chcemy kontynuować ten trend, dlatego otwieramy regionalne biura, które będą pierwszym punktem kontaktu dla lokalnego biznesu i pomogą mu w międzynarodowym rozwoju” – oznajmiła Magdalena Skarżyńska, Wiceprezes PAIH, cytowana w komunikacie.