Poszukiwani przez prawo mężczyźni zgłaszają się na policję

Poszukiwani przez prawo mężczyźni zgłaszają się na policję

Dwóch mężczyzn, w wieku 45 i 54 lat, zdecydowało się stawić czoła konsekwencjom swoich działań, zgłaszając się do olsztyńskiej Policji. Oboje byli osobami poszukiwanymi na podstawie listów gończych, co potwierdziły sprawdzenia w systemach informatycznych. Teraz czeka ich pobyt w zakładach karnych.

Poniedziałek (11.12.2023 r.) przyniósł niespodziewane wydarzenie w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna w średnim wieku samodzielnie zdecydował odwiedzić tę jednostkę, argumentując, że jest osobą poszukiwaną i pragnie rozliczyć się ze swoją przeszłością. Okazało się, że 45-latek mówił prawdę – potwierdziły to informacje z policyjnych systemów informatycznych. Sąd Rejonowy w Ełku wydał za nim list gończy, który zobowiązywał go do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa drogowe.

Tego dnia Policja miała okazję zatrzymać kolejną osobę poszukiwaną. Tym razem 54-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z olsztyńskich lokali. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Czeka go kara 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione w przeszłości.

Zarówno 45-latek, jak i 54-latek, musieli zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Mimo samodzielnego zgłoszenia się na policję, nie uniknęli odpowiedzialności i najbliższe miesiące spędzą w zakładach karnych. To dowód na to, że przeszłe czyny nie zostają zapomniane i trzeba za nie ponieść odpowiedzialność.