Przerwano Rajd Śląska po śmiertelnym wypadku na trasie rajdu

Przerwano Rajd Śląska po śmiertelnym wypadku na trasie rajdu

W ostatnim czasie odbył się Rajd Śląska, w którym brało udział sporo uczestników. Niestety, ale rajd nie dobiegł do końca, ponieważ w pewnym momencie jeden z samochodów wypadł z trasy, a następnie uderzył w przydrożne ogrodzenie. W wyniku wypadku zginęła pilotka samochodu, który uczestniczył w zdarzeniu.

Wypadnięcie z trasy i śmierć pilotki

Bardzo nieszczęśliwie zakończył się tegoroczny Rajd Śląska. Został on w pewnym momencie wstrzymany, gdy uczestniczący w wyścigu samochód z numerem 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Wskutek zderzenia śmierć poniosła pilotka, z kolei kierowca został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu wypadku na trasie wyścigu od razu pojawiły się służby ratownicze, a do akcji ratunkowej przyczyniły się także zawodnicy, którzy przybyli na miejsce wypadku jako pierwsi chwilę po zdarzeniu. Pomimo prowadzonych działań ratunkowych niestety nie udało się uratować pilotki.

W związku z tą sytuacją Rajd Śląska został natychmiast zatrzymany, a następnie ostatecznie przerwany. Komitet organizacyjny Rajdu Śląska wraz z wszystkimi kibicami, załogami oraz innymi osobami złożyli kondolencje najbliższym zmarłej pilotki, co dodatkowo zostało zaakcentowane minutą ciszy przed Stadionem Śląskim dla uczczenia pamięci zmarłej zawodniczki.