Rzeszów szykuje atrakcje w postaci placów zabaw, siłowni oraz torów rowerowych

Rzeszów szykuje atrakcje w postaci placów zabaw, siłowni oraz torów rowerowych

Rzeszów dostał kolejne inwestycje na rozwój miasta. Powiększy się ilość placów zabaw, a także miejsc sportowo-rekreacyjnych dla seniorów. Na dzień dzisiejszy w Rzeszowie jest 80 placów zabaw, 18 siłowni na świeżym powietrzu, 14 parków ora 11 fontann. Powstanie wiele miejsc i atrakcji do zabawy i wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz seniorów. Na osiedlu Baranówka IV i Bulwarach mają powstać pumptracki, czyli zespoły torów rowerowych. Miejsca do sportów ekstremalnych dla młodzieży powstanie w rejonie Boya-Żeleńskiego i Zawiszy Czarnego.  

Rozrywka dla dzieci i młodzieży

Na bulwarach za Lidlem w Rzeszowie powstaną dwa pumptracki. Miasto na ten cel przeznaczyło 1 mln złotych. Jesienią na osiedlu Baranówka IV, przy ulicy Starzyńskiego obok odnowionego w poprzednim roku ogrodzonego boiska wielofunkcyjnego powstanie mniejszy pumptracki, który będzie kosztował 200 tysięcy złotych.  Pomiędzy żłobkiem a szkołą w rejonie Bł. Karoliny powstanie naturalistyczny park w formie wraz z placem zabaw. Będzie na nim znajdować się 9 urządzeń, m.in. drewniane wyspy do wspinaczki, zespół trampolin ziemnych, karuzele czy huśtawki. Powstaną także ławeczki, alejki spacerowe, a całość ma zostać oświetlona. Całość inwestycji ma wynieść od 3 do 3,5 miliona złotych. Plac zabaw przy ulicy Podchorążych w Rzeszowie również zostanie doposażony, również o elementy do rekreacji ruchowej dla seniorów. Plac zabaw przy ulicy Wieniawskiego dostanie 9 nowych urządzeń zabawkowych. 

Kolejne inwestycje w Rzeszowie

W Rzeszowie przy ulicy Karkonoskiej w miejscu, gdzie miasto wykupiło teren, zostanie zamontowana zewnętrzna siłownia wraz z siedmioma urządzeniami zabawkowymi dla dzieci m.in. sprężynki, czy zjeżdżalnie. Zostanie wykonane nasadzenia, a także oświetlenie. Rejon Sanockiej oraz Ustrzyckiej w Rzeszowie ma zostać zagospodarowany w mini park z ławeczkami, podestami, alejkami oraz z zielenią. W rejonie rezerwatu Lisia Góra powstanie integracyjny plac zabaw z 23 elementami. Teren ma być powiększony od teraźniejszego o ok. 0,3 ha w kierunku mini golfa. Pojawić w tym miejscu ma się m.in. karuzela, huśtawki dla dzieci niepełnosprawnych, pomost  barierkami raz gry terenowe. Koszt tej inwestycji wyniesie około 400 tysięcy złotych. 

Dofinansowanie na zazielenienie Rzeszowa

Aktualnie w Rzeszowie trwają prace porządkowe przygotowujące pod wiosenne nasadzenia krzemów, drzew oraz kwiatów, a także terenów rekreacyjnych. Dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni w Rzeszowie oznajmiła, że w szklarniach dojrzewają już bratki, które mają zostać posadzone na deptakach, przy rondach, pasach zieleni jak i wzdłuż ulic. Nowe zasadzenia krzewów i drzew pojawią się aż w nowych 200 miejscach. W kwietniu 2021 roku mają rozpocząć się prace przygotowujące pod budowę placów zabaw  oraz ich modernizację na wniosek, który składany był przez mieszkańców Rzeszowa w ramach obywatelskiego budżetu.