Śląsk Wrocław z nowym trenerem na ławce

Śląsk Wrocław z nowym trenerem na ławce

We wtorek, dnia 8 marca, ze stanowiska trenera piłkarskiej drużyny Śląska Wrocław zwolniono Jacka Magierę. Decyzja nie była zaskoczeniem dla środowiska piłkarskiego, ponieważ wrocławska drużyna notowała wręcz fatalną serię w rundzie wiosennej. Dzień później, a więc dnia 9 marca ogłoszono nazwisko nowego trenera Śląska Wrocław.

Piotr Tworek nowym trenerem Śląska Wrocław

Nową osobą, która zasiądzie na ławce trenerskiej drużyny Śląska Wrocław będzie Piotr Tworek. Jest to doświadczony trener na poziomie Ekstraklasy, który jeszcze kilka miesięcy temu prowadził drużynę Warty Poznań. Teraz przed nowym trenerem będzie zadanie przywrócenia dobrej atmosfery i morale w zespole, a także wzniesienie drużyny na wyższy poziom, aby w końcu zaczęła ona zdobywać punkty w ligowej tabeli. Warto przypomnieć, że wrocławska drużyna nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania po rozpoczęciu nowej rundy. Po raz ostatni piłkarze Śląska schodzili z boiska jako wygrani jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Wtedy to pokonali Stal Mielec 2:1.

Nowy trener z kontraktem do czerwca 2023 roku

W mediach pojawiły się już pierwsze informacje na temat kontraktu nowego trenera Śląska Wrocław. Piotr Tworek podpisał kontrakt z wrocławskim zespołem do końca czerwca 2023 roku. Jak powiedział sam Tworek, negocjacje przebiegły w bardzo szybkim tempie, ponieważ obie strony były zainteresowane współpracą. Dodał on również, że jego zadaniem będzie przywrócenie wiary w zespole, a on sam chciałby zobaczyć, jak piłkarze walczą do ostatniej sekundy o korzystny rezultat.

Rezultaty pierwszych dni Piotra Tworka w drużynie Śląska Wrocław będzie można zobaczyć już w niedzielę, 13 marca, kiedy to Śląsk Wrocław na własnym obiekcie podejmie drużynę Radomiaka Radom. Spotkanie w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy zaplanowano na godzinę 15:00. Relację ze spotkania Śląska Wrocław znajdziemy na stronie www.halowroclaw.pl.