Weekend z dzieckiem na Śląsku. Gdzie warto się udać?

Weekend z dzieckiem na Śląsku. Gdzie warto się udać?

W najbliższym czasie będziecie całą rodziną na Śląsku? A może na co dzień mieszkacie w województwie śląskim i szukacie ciekawych miejsc, w których moglibyście ciekawe spędzić czas? Sprawdźmy więc na jakie atrakcje dla dzieci można liczyć na Śląsku i gdzie warto się udać.

1. Park Śląski w Katowicach

Podczas planowania czasu z dzieckiem rodzice na pewno marzą o tym, żeby nie tylko zapewnić dziecku atrakcje, ale chociaż w małym stopniu samemu wypocząć. Dlatego warto zainteresować się Parkiem Śląskim w Katowicach, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Przede wszystkim znajdziemy tam linowe kolejki z wygodnymi kanapami i gondolami. Cały park jest wybudowany na 620 ha, stąd też można tam znaleźć naprawdę wiele atrakcji. Dla osób, które lubią naturę też coś się znajdzie. Mianowicie na terenie Parku znajdziemy aż 3,5 miliona drzew, krzewów, stawów i strumyków. Jak więc widać, wesołe miasteczko w Katowicach ma naprawdę zróżnicowaną ofertę i warto sprawdzić dokładny opis atrakcji na stronie Parku Śląskiego.

2. Śląskie Planetarium

Na terenie Śląska znajdziemy zarówno atrakcje na zewnątrz, jak i wewnątrz. W Chorzowie na terenie Śląskiego Parku mieści się Planetarium Śląskie, które jest najstarszym tego typu obiektem w naszym kraju. Jest to zarazem największe planetarium w Polsce, a sama kopuła projekcyjna ma średnicę 23 metrów. Wewnątrz tutejszego Planetarium znajdziemy wiele atrakcji. Można na przykład zobaczyć aktualne niebo nad Chorzowem, ale można również skorzystać ze specjalnych seansów, które są skierowane do dzieci.

3. Śląskie ZOO, a więc Ogród Zoologiczny

Kto z nas nie był w ZOO? Zapewne nie raz mieliśmy okazję podziwiać najróżniejsze zwierzęta w ZOO. Jednak wizyta w ogrodzie zoologicznym zawsze jest ciekawa i wywołuje pozytywne emocje. Będąc na Śląsku warto odwiedzić tutejszy Śląski Ogród Zoologiczny. Na pewno taka atrakcja dla dzieci będzie ciekawa, a również i dorośli świetnie spędza czas. Co znajdziemy w ZOO na Śląsku? Naprawdę sporo zwierząt, gdyż mieści się tutaj aż 2500 różnych zwierzaków. Są to m.in. tygrysy, lwy, zebry, nosorożce, wielbłądy, niedźwiedzie, lamy, pandy, małpy, flamingi i wiele więcej innych egzotycznych zwierząt.

Na terenie całego Śląska znajdziemy wiele atrakcji turystycznych. Zarówno dzieci, jak i dorośli mają wiele propozycji ciekawego spędzania czasu do wyboru. Ciekawą ofertę dla turystów ma również miasto Tychy, o czym więcej w artykule turystycznym na stronie halotychy.pl.