Szybka reakcja matki uchroniła ją i dziecko przed potrąceniem na pasach

Szybka reakcja matki uchroniła ją i dziecko przed potrąceniem na pasach

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszych i samochodu osobowego doszło na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych w Cieszynie. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na kamerach. Jak widać na nagraniu, tylko i wyłącznie szybka reakcja kobiety uchroniła ją oraz dziecko przed potrąceniem.

Blisko potrącenia na przejściu w Cieszynie

Niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce na początku tego roku. W niedzielę, dnia 2 stycznia, na ulicy Zamkowej w Cieszynie przez jedno z tamtejszych przejść dla pieszych przechodzili rodzice oraz dwójka dzieci. W pewnym momencie na przejściu pojawił się samochód osobowy marki Audi. Nie ustąpił on im pierwszeństwa na pasach i tym samym spowodował ogromne zagrożenie.

Zatrzymanie sprawcy całego zdarzenia

Na szczęście przed tragedią uchroniła wszystkich szybka reakcja kobiety. Jak widać na jednym z nagrań innego uczestnika ruchu drogowego, kobieta szczęśliwie złapała dziecko i trzymając je na rękach wzięła je sprzed nadjeżdżającego samochodu. Nagranie z kamerki samochodowej zostało od razu przesłane policji w Cieszynie. Funkcjonariuszom udało się dosyć szybko ustalić dane kierowcy tamtego samochodu osobowego marki Audi. Kierowcą okazał się 20-letni mężczyzna z Cieszyna. Za swoje czyny został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych.

Co ciekawe, kilak godzin po tej sytuacji oraz otrzymaniu mandatu karnego, ten sam mężczyzna został zatrzymany przez innych funkcjonariuszy. Podczas rutynowych czynności wykonywanych przez policjantów u 20-latka znaleziono roślinny susz. Został on przekazany do laboratorium, a tam potwierdzono, że jest to marihuana. Za posiadanie narkotyków 20-latek może trafić nawet na trzy lata do więzienia.