Targi Żywności Regionalnej, Naturalnej i Tradycyjnej zasypały olsztyńską starówkę smakami lokalnymi

Targi Żywności Regionalnej, Naturalnej i Tradycyjnej zasypały olsztyńską starówkę smakami lokalnymi

W dniach 15-16 czerwca odbyła się wyjątkowa impreza na starówce w Olsztynie – Targi Żywności Regionalnej, Naturalnej i Tradycyjnej. Było to kolejne wydarzenie zorganizowane przez samorząd województwa i władze miasta, mające na celu zaspokojenie rosnącego zainteresowania zarówno mieszkańców, jak i turystów kulinariami charakterystycznymi dla Warmii, Mazur i Powiśla.

„Nasi goście przyjeżdżają do naszej malowniczej krainy przede wszystkim dla jej niepowtarzalnych walorów krajobrazowych i turystycznych, jednak zdajemy sobie sprawę, że możemy im zaoferować o wiele więcej. Nasza regionalna kuchnia jest prawdziwym skarbem,” mówił marszałek Marcin Kuchciński podczas targów. Dodał także, że produkcja wysokiej jakości produktów spożywczych to jedno z głównych filarów rozwoju regionu, które stanowi dodatkową atrakcję dla odwiedzających.

Podczas dwudniowej imprezy goście mogli skosztować różnorodnych potraw i produktów regionalnych na rozmaitych stoiskach, brać udział w konkursach i pokazach kulinarnych, doświadczyć gotowania na żywo, a nawet uczestniczyć w degustacjach. Program przewidywał również pokaz sygnalistów, debatę kulinarną, strefę zabaw dla najmłodszych oraz animacje. Stałym punktem programu były również występy artystyczne – publiczność mogła podziwiać Zespół Pieśni i Tańca Kortowo i posłuchać koncertu zespołu Shantaż. Gościem specjalnym targów był znany kucharz Karol Okrasa.