Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaprasza na święto nauki

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaprasza na święto nauki

Planowane na dni od 20 do 22 października bydgoskie święto nauki, to coroczne wydarzenie organizowane przez pięć instytucji, w tym Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Event cieszy się dużą popularnością i co roku przyciąga wielu entuzjastów nauki. Zaangażowanie pracowników UKW pozwoli na przeprowadzenie niemalże 110 różnorodnych aktywności.

Kalendarz wydarzeń rozpocznie „Lab Day” – dzień otwarty dla wszystkich spragnionych wglądu w tajniki nauki, którzy chcieliby zobaczyć jak wyglądają z bliska laboratoria uniwersyteckie. W ramach tego dnia odbędą się liczne warsztaty, pokazy oraz symulacje, a naukowcy podzielą się swoją pasją i wiedzą. Udział w zajęciach jest bezpłatny, lecz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagane są wcześniejsze zapisy.

Weekend 21-22 października to „Science Week”, czyli dwa dni pełne atrakcji naukowych organizowane w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Wszyscy miłośnicy nauki będą mogli uczestniczyć w wykładach, prelekcjach, warsztatach i grach edukacyjnych. Ponadto, będą mogli odwiedzić stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu. Wszystkie aktywności są bezpłatne, jednak niektóre z nich wymagają wcześniejszego zgłoszenia przez stronę internetową wydarzenia.

Program wydarzenia obejmie tematy z wielu dziedzin, takich jak: przeszłość i przyszłość, medycyna i zdrowie, kultura, nowe technologie, społeczeństwo, polityka, środowisko, prawo i ekonomia, a także miasto. Planowane są również dyskusje na inne ważne tematy.