Festiwal Szarlotki w Siedlisku Janczar – Wyłonienie najsmaczniejszej szarlotki na Podkarpaciu

Festiwal Szarlotki w Siedlisku Janczar – Wyłonienie najsmaczniejszej szarlotki na Podkarpaciu

W dniu 8 października, na terenie Siedliska Janczar w miejscowości Pstrągowa odbyła się już ósma edycja Festiwalu Szarlotki. Impreza ta z każdym rokiem zyskuje coraz większe grono smakoszy, którzy pragną doświadczyć kulinarnych przyjemności. Tegoroczny festiwal zgromadził liczne grupy: koła gospodyń wiejskich, pasjonatów pieczenia oraz drużyny szkolne, które rywalizowały o miano twórcy najsmaczniejszej szarlotki na Podkarpaciu.

Siedlisko Janczar po raz ósmy stało się areną słodkiego pojedynku. Do konkursu zgłosiło się 19 wystawców, prezentujących swoje wyjątkowe interpretacje tego tradycyjnego deseru. Ciasta były tak kusząco apetyczne, że trudno było oprzeć się pokusie, by nie spróbować każdego z nich.

Festiwal Szarlotki w Siedlisku Janczar to nie tylko konkurs kulinarne. Oprócz możliwości degustacji różnorodnych ciast i przepysznej szarlotki, uczestnicy mieli okazję zakupić unikalne produkty rzemieślnicze i rękodzielnicze. W obrębie Siedliska Janczar zorganizowano festiwal rękodzieła, prezentujący między innymi takie artykuły jak: miody, sery, proziaki, konfitury, słodycze, regionalne piwo, mięsa i wędliny oraz wiele innych produktów naturalnego pochodzenia.

Kreatywność lokalnych artystów miała również swoje miejsce na festiwalu. Na stoiskach można było zobaczyć oryginalne malowidła na drewnie, ręcznie wykonane maskotki oraz unikalne elementy odzieży. Dla miłośników grillowanych przysmaków przygotowano stanowisko grillowe, oferujące kiełbasę, bigos i karkówkę. Druga część wydarzenia była poświęcona koncertom i występom artystycznym.