Utrudnienia kolejowe na Śląsku z powodu śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg

Utrudnienia kolejowe na Śląsku z powodu śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg

We wtorek, dnia 7 marca doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg. Tragiczny wypadek miał miejsce na kolejowej trasie Gliwice – Zabrze. Z tego powodu na trasie głównej linii kolejowej Gliwice – Katowice panują spore utrudnienia w ruchu.

Komunikat służb kryzysowych wojewody śląskiego

O śmiertelnym potrąceniu pieszego przez pociąg należący do Kolei Śląskich relacji Katowice – Gliwice poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Wiadomo, że tragiczny wypadek miał miejsce mniej więcej o godzinie 6:15 na trasie kolejowej Gliwice – Zabrze. Z tego powodu trzeba było zamknąć tor nr 1. W wyniku tego postanowiono wdrożyć ruch dwukierunkowy na torze nr 2. Ze wstępnych informacji wiadomo było, że utrudnienia w ruchu kolejowym miały potrwać nawet do kilku godzin.

W wyniku tragicznego wypadku i związanych z tym utrudnień drogowych, trzeba było odwołać dwa kursy, które kursowały między Gliwicami a Katowicami w godzinach porannych, a więc największego szczytu. Ponadto inne pociągi odnotowały opóźnienia wynoszące około 10-15 minut.

Na ten moment nie są znane dokładne okoliczności śmiertelnego potrącenia, do którego doszło na trasie kolejowej Gliwice – Zabrze. Funkcjonariusze policji wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.