Śląsk jednym z dziesięciu najbardziej docenianych regionów w całej Europie

Śląsk jednym z dziesięciu najbardziej docenianych regionów w całej Europie

W ostatnim czasie opublikowano prestiżowy raport, który przygotował magazyn fDi Intelligence na potrzeby Financial Times. Okazało się, że prawdziwą furorę w tym zestawieniu zrobiło województwo śląskie, które znalazło się a ponadto zostało docenione w aż trzech kategoriach. O jakich kategoriach mowa?

Śląsk wyróżniony w trzech kategoriach

„Strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych”, „Efektywność kosztowa” oraz „Otwartość dla biznesu” – to właśnie w tych kategoriach województwo śląskie znalazło się w czołowej dziesiątce regionów z całej Europy. Jest to niewątpliwe wyróżnienie dla Śląska, ponieważ ranking został przygotowany przez prestiżowy magazyn fDi Intelligence, który należy do znacznie większej grupy wydawniczej, równie prestiżowej The Financial Times.

Jeśli chodzi o kategorię „Strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych” to Śląsk zajął 7. miejsce. Z kolei w kategorii „Efektywność kosztowa” udało się zająć miejsce nr 4. Ogromne wyróżnienie dla województwa śląskiego jest także miejsce nr 9 jeśli chodzi o kategorię „Otwartość dla biznesu”.

Warto dodać, że jeśli chodzi o kategorię miast w Europie, które najbardziej przyciągają inwestorów, to Katowice znalazły się na miejscu nr 6.