Donald Tusk zapowiada, że Śląsk ponownie może stać się przemysłowym sercem całej Europy

Donald Tusk zapowiada, że Śląsk ponownie może stać się przemysłowym sercem całej Europy

W ostatni weekend Donald Tusk pojawił się w Katowicach. Wystąpił na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu. W swoich słowach skupiał się m.in. na tym, aby przekazać zgromadzonym, że Śląsk ponownie może stać się ważnym miejsce przemysłu nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

Lider Koalicji Obywatelskiej z wizytą w Katowicach

Podczas wizyty w Katowicach i przemówieniu Donalda Tuska mogliśmy usłyszeć przede wszystkim słowa o tym, że obecna władza po raz kolejny próbuje zachęcić wyborców pustymi słowami i obietnicami bez pokrycia. Z kolei jego zdaniem Koalicja Obywatelska jest w stanie zrobić naprawdę dużo, aby Śląsk stał się przemysłowym sercem dla Europy. Dodał, że obecny rząd marnotrawi i swoimi decyzjami blokuje wiele miliardów z Unii Europejskiej, które mogłyby zostać wykorzystane na rozwój kraju.

Lider Koalicji Obywatelskiej dodał, że chce skupić się na tym, aby Polska wydobywała własny węgiel. Dodał, że wydobywanie węgla można połączyć z tym, aby Śląsk stał się „zielonym regionem”, gdzie dodatkowo energia będzie tania. Donald Tusk wspomniał także o tym, że trzeba jak najszybciej zrobić wszystko, aby włączyć się i wygrać wyścig o fabryki „Ikei”. Jak wiemy, już od 2025 roku Ikea chce współpracować jedynie z tymi fabrykami, które będą zasilane ekologiczną energią. Lider Koalicji Obywatelskiej dodał, że władza powinna zrobić wszystko, aby w tym wyścigu wygrać.