Oszuści grasują na Śląsku. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy dokonali oszustwa metodą „na pracę”

Oszuści grasują na Śląsku. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy dokonali oszustwa metodą „na pracę”

W ostatnim czasie sporo mówi się o oszustach, którzy dopuszczają się rozmaitych metod. Wykorzystują do tego internet, rozmowy telefoniczne, a teraz działają nawet na żywo, na mieście. W ostatnim czasie zatrzymano trzech mężczyzn, którzy wyłudzili sprzęt elektroniczny o wartości około 24 tysięcy złotych metodą „na pracę”. Jak doszło do oszustwa?

Zaczepili mężczyznę nieopodal przystanku autobusowego i zaoferowali mu pracę

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trójka mężczyzn podeszła do 55-latka na dworcu autobusowym. Tam zaproponowali mu pracę. Jednak, aby mógł on ją wykonywać, to musiał mieć telefon komórkowy i laptopa. Dlatego oszuści namówili mężczyznę, aby szedł do pobliskiego sklepu i tam na raty dokonał zakupu. Gdy to się udało, to trzech oszustów oraz pokrzywdzony udali się do samochodu. Tam po rozmowie doszli do wniosków, że spotkają się jutro w tym samym miejscu. Poszkodowany wyszedł z auta, a zakupiony sprzęt pozostawił. Następnego dnia w tym samym miejscu pojawił się jedynie pokrzywdzony, przez co zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa i udał się na policję.

Po kilku dniach udało się złapać podejrzanych o dokonanie oszustwa. Zauważono ich na ulicy Jabłońskiego w Rzeszowie. Zauważono czterech mężczyzn, a potem się okazało, że trzech z nich było oszustami, a czwarty był ich kolejną ofiarą. Mężczyzn w wieku 27, 30 i 42 lat zatrzymano i już niedługo usłyszą wyrok. Dwóch mężczyzn aresztowano tymczasowo, z kolei trzeci z nich otrzymał dozór policyjny.