WKS Śląsk planuje budowę Wrocławskiego Centrum Sportu

WKS Śląsk planuje budowę Wrocławskiego Centrum Sportu

Już niedługo mogą ruszyć konkretne prace przy Wrocławskim Centrum Sportu. Padła już nawet deklaracja ze strony magistratu, że pieniądze na ten cel się znajdą. A nie będą to małe pieniądze, ponieważ inwestycja wstępnie ma pochłonąć minimum 100 milionów złotych.

Wrocławskie Centrum Sportu – nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny

Planowana inwestycja Wrocławskiego Centrum Sportu ma powstać w okolicy, gdzie zbiegają się ulice Żernicka oraz aleja Architektów na Żernikach. Łącznie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny ma zajmować powierzchnię o wielkości 23,67 ha.

Co ważne, klub piłkarski WKS Śląsk Wrocław otrzymał już dotację na budowę boiska z zadaszeniem oraz zaplecza składającego się z szatni oraz pomieszczeń technicznych. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a klub piłkarski WKS Śląsk Wrocław został na ten moment wsparty kwotą 10 milionów złotych. Boisko wraz z zapleczem ma być pierwszym etapem budowy całego kompleksu Wrocławskiego Centrum Sportowego. Mówi się, że na zrealizowanie całej inwestycji potrzebne będzie minimum 100 milionów złotych.