Zarząd Dróg i Autostrad w Czechach wykluczył Budimex z przetargu na budowę autostrady D11

Zarząd Dróg i Autostrad w Czechach wykluczył Budimex z przetargu na budowę autostrady D11

Decyzja o usunięciu Budimexu z konkursu na budowę czeskiej autostrady D11, która ma prowadzić od Trutnova do granicy polskiej, została podjęta przez Czeską Dyrekcję Dróg i Autostrad (ŘSD). Informację o tym podał Radek Mátl, Dyrektor Generalny ŘSD CR, dzisiaj, tj. w czwartek, 9 maja.

Przypomnienie jest konieczne: „czeska saga” toczy się od ubiegłego roku, kiedy to zasugerowaliśmy, że oferta Budimex S.A. została uznana za najbardziej atrakcyjną w przetargu o nazwie “D11 1109 Trutnov – granica państwowa CZ/PL”. (“D11 1109 Trutnov – státní hranice ČR/PR”). Wszystkie wiadomości na temat tej czeskiej autostrady można znaleźć tutaj.

Z szacunkiem przyjmujemy tę decyzję – powiedziała Diana Zyglewska, Senior Specialist ds. Public Relations w Budimexie. Pragniemy jednak utrzymać naszą propozycję i zamierzamy skorzystać z prawa odwołania. Wierzymy, że ostatecznie decyzja będzie dla nas korzystna. Jesteśmy przekonani o naszych kompetencjach, rekomendacjach i zespole. Od początku rozpoczęcia przetargu wkładaliśmy dużo wysiłku w realizację tego projektu. Rezygnacja w tym momencie byłaby sprzeczna z filozofią naszej firmy – dodała.