W tym roku pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się zgodnie z planem

W tym roku pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się zgodnie z planem

W zeszłym roku wszystkie Panie czekające na pielgrzymkę do Piekar Śląskich musiały obejść się smakiem. Wyprawa do Matki Sprawiedliwości i Matki Społecznej została odwołana z powodu panującej wtedy sytuacji w Polsce i na świecie. Tegoroczna pielgrzymka na szczęście odbędzie się już planowo, a jej start zaplanowano na 22 sierpnia.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Metropolita Katowicki zdołał już oficjalnie zaprosić wszystkie chętne kobiety, siostry zakonne oraz młodzież do uczestnictwa w pielgrzymce do Piekar Śląskich. Wyprawa odbędzie się już 22 sierpnia, a kwintesencją pielgrzymki będzie modlitwa na wzgórzu piekarskim. Początek pielgrzymki zaplanowano na godzinę 8:30. To właśnie wtedy rozpocznie się modlitwa różańcowa. W mszy świętej będzie uczestniczył m.in. Wiesław Śmigiel, a więc toruński biskup. Oprócz tego o godzinie 15:00 odbędą się nieszpory maryjne, w ramach których słowem Bożym będzie dzielił się bp Mirosław Gucwa, pochodzący z diecezji Bouar znajdującej się w Republice Środkowoafrykańskiej.

Warto dodać, że zorganizowane grupy będą uczestniczyć w pielgrzymce zarówno pieszo, rowerami, jak i autokarami. Oczywiście cała wyprawa odbędzie się w zgodzie z obecnie panującymi przepisami sanitarnymi.