Przemyt papierosów w pudełkach od pizzy. Policjanci przechwycili aż 121 tys. sztuk

Przemyt papierosów w pudełkach od pizzy. Policjanci przechwycili aż 121 tys. sztuk

Sukcesem zakończyła się akcja Centralnego Biura Śledczego. W ramach akcji przeprowadzonej w ostatnim czasie, udało się zatrzymać aż 11 podejrzanych osób. Wszyscy są podejrzani o przestępstwa akcyzowe. CBŚ w ramach akcji działało zarówno na Śląsku, jak i na Mazowszu.

Linia do produkcji papierosów w Warszawie

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć linię produkcyjną, która służyła do produkcji papierosów. Oprócz tego znaleziono tam także tytoniowe wyroby. Co ciekawe, znajdowały się one w opakowaniach do pizzy. Fabryka papierosów została sprytnie ukryta. Zlokalizowana była w pomieszczeniach piwnicznych jednego z domów. Co więcej, pomieszczenia były dodatkowo wygłuszone. I to właśnie tam działała linia produkcyjna służąca do tworzenia wyrobów tytoniowych. Funkcjonariuszom udało się odkryć to miejsce i zabezpieczyć dowody w sprawie.

Znaczne ilości nielegalnych papierosów

Oprócz odkrycia linii produkcyjnej, śledczym udało się także przejąć sporą ilość papierosów. Była to znaczna suma, która wynosiła 121 tysięcy papierosów, które były gotowe do użytku. W ramach akcji zatrzymano także kilka osób. Wobec niektórych zastosowano dozór policyjny. Z kolei jeden z mężczyzn trafił tymczasowo do więzienia. Łącznie na terenie Mazowsza oraz Śląska zatrzymano 11 osób. Wszyscy są podejrzani o zorganizowaną przestępczość związaną z produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych, a także wyrobów alkoholowych bez akcyzy. Towary z kolei były wprowadzane również na terenie województwa świętokrzyskiego.

Szacuje się, że polskie państwo mogło na tych działaniach stracić minimum 5 milionów złotych. Nieoficjalnie mówi się jednak, że straty mogą być znacznie większe.