Wielkie zmiany w Wielkiej Brytanii. Nowy funt, nowy hymn co jeszcze się zmieni po śmierci królowej Elżbiety II?

Wielkie zmiany w Wielkiej Brytanii. Nowy funt, nowy hymn co jeszcze się zmieni po śmierci królowej Elżbiety II?

Elżbieta II była jedną z tych osób, która najdłużej panowała w Wielkiej Brytanii. Zmarła dokładnie 8 września 2022 roku osiągając wiek 96 lat. Po jej śmierci koronę przejął jej syn Karol III, który obecnie ma 76 lat. Będzie to również i najstarszy następca tronu w Wielkiej Brytanii. W najbliższych dniach jednak i cały kraj czeka na koronacje nowego władcy. Wdrożone zostaną również wielkie zmiany, na które jednak i musi przygotować się cała ów gospodarka, ale i społeczeństwo.

Co zmieni się po takiej niespodziewanej śmierci królowej Elżbiety II w Wielkiej Brytanii?

Oficjalną już informacje o śmierci Elżbiety II potwierdził Pałac Buckingham w czwartek wieczór 8 września. W Polsce informacje pojawiły się m.in. na takich portalach jak https://www.naglowek.pl/. Przypomnijmy, że Króla Elżbieta II objęła koronę dokładnie w 1952 roku. Na tronie władcy była przez 70 lat. W trakcie jej ów rządów wydarzyło się tak naprawdę wiele zmian w społeczeństwie polityce na całym ów świecie. Między innymi również upadek muru berlińskiego, ale i Związku Radzieckiego. Jej takowa to pierwsza oficjalna znana nam podróż odbyła się do Australii, ale i również do Nowej Zelandii. W 1986 roku przybyła również z wizytą do Chin, co również stało się tym samym jako pierwszą głową państwa w Zjednoczonym Królestwie, które jednakże odwiedziła ten ów kraj.

Elżbieta II również pełniła funkcję ceremonialne, ale i reprezentacyjne. Była również i władczynią nie tylko całego Zjednoczonego Królestwa, ale też i części państw, które wchodzą w takowy to skład brytyjskiego Commonwealthu. Miała również wgląd w sprawy państwa, odbywała też i spotkania z premierem. Otwierała takowe to sesje parlamentu, podpisywała różnorodne ustawy. Mogła również i decydować o podtrzymywaniu, alei takowym to zerwaniu stosunków dyplomatycznych wszystkimi Państwami. Podczas jej panowania urząd premiera pełniło aż do 15 polityków.

Co jednak i stanie się po śmierci Elżbiety II?

Śmierć ów Elżbiety II to tak naprawdę przełomowy moment w całej historii Wielkiej Brytanii. Oblicze rządzącej przez 70 lat monarchii było również i widoczne na banknotach. Wymiana funtów to tak naprawdę niejedyny co czeka Brytyjczyków. Od 1952 roku na tronie będzie zasiadać król. W 2011 roku Karol zyskał ów tytuł najdłużej czekającego na objęcie rządów następcy w Wielkiej Brytanii. Wstępując, na tron, podczas 74 lat.

Wymiana funtów z Elżbietą II

Wizerunek Elżbiety pojawił się na banknotach dokładnie w 1960 roku. Jak zapowiedział Bank Anglii. „Obecne banknoty z wizerunkiem Jej Wysokości Królowej nadal będą prawnym środkiem płatniczym. Dalsze informacje dotyczące banknotów Banku Anglii zostaną ogłoszone po zakończeniu żałoby.”

Zmiana słów w hymnie

Również i hymn zostanie, zmieniony poprzez śmierć Elżbiety II zostaną, zmienione słowa „Boże chroń królową” na zmianę „Boże chroń króla”. Zmiany te zostaną wprowadzone po zakończeniu żałoby.