Ulewne deszcze i kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej

Ulewne deszcze i kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej

Ostatnie dni obfitowały w zmieniające się warunki atmosferyczne nad Polską. Po kilkunastu bardzo upalnych dniach nad niemal całym krajem krążyły chmury, które stworzyły ulewne deszcze i wyładowania atmosferyczne. W związku z tym również na południu Polski doszło do sporych utrudnień i strat spowodowanych opadami deszczu.

Interwencje strażaków w województwie śląskim

Straż pożarna na Śląsku musiała interweniować m.in. w gminach Goczałkowice, Pawłowice, Miedźna i Pszczyna. To właśnie tam ulewne deszcze wyrządziły największe szkody. Strażacy musieli w tych gminach interweniować kilkadziesiąt razy. Działania strażaków obejmowały przede wszystkim wypompowywanie wody, a także przywracanie ruchu drogowego na kilku ulicach. Woda zaczęła gromadzić się zarówno w gospodarstwach domowych mieszkańców wielu gmin na Śląsku, jak i na ulicach, przez co utrudnione było przemieszczanie się.

Niestety nie zabrakło także powalonych drzew, które stwarzały niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia i ludzi. Niektóre konary wciąż zwisały nad jezdniami i chodnikami, przez co musiały natychmiast zostać uporządkowane przez strażaków. Niektóre obiekty budowlane zmagały się także z problemami jeśli chodzi o zniszczenia pokryć dachowych po ulewnych deszczach.

W następnych dniach warunki atmosferyczne na szczęście mają się zmienić i nie przewiduje się, aby w najbliższym czasie ulewne deszcze i wyładowania atmosferyczne ponownie nawiedziły nasz kraj. Więcej o szkodach wyrządzonych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne na południu Polski w ostatnich dniach na www.wrocek.pl.