Atak nożem na funkcjonariuszy w Raciborzu

Atak nożem na funkcjonariuszy w Raciborzu

W miejscowości Racibórz doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem policjantów. Jeden z mężczyzn w wieku 43 lat w pewnym momencie postanowił zaatakować funkcjonariuszy z nożem w ręku. Policjanci w pewnym momencie oddali ostrzegawcze strzały w powietrze, a następnie skutecznie obezwładnili napastnika.

Nocna interwencja policjantów

Do całego zdarzenia doszło w połowie kwietnia, w nocy ze środy na czwartek. To właśnie wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna w kominiarce oraz z nożem w ręku podchodzi do przechodniów i wymachuje nożem. W momencie, gdy nożownik zauważył innego przechodnia, postanowił uciec. Policja jednak otrzymała już zawiadomienie i pojawiła się na miejscu zdarzenia.

Mężczyzna od samego początku nie reagował na polecenia, które wydawali funkcjonariusze. Wciąż trzymał nóż w dłoni i w końcu starał się zranić nim policjantów. Mundurowi jednak skutecznie obezwładnili mężczyznę, oddając pierw strzał ostrzegawczy w powietrze, a następnie w kierunku napastnika, który atakował policjantów i nie reagował na żadne inne ostrzeżenia.

43-latek może trafić do więzienia nawet na 10 lat

Aż do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który agresywnie zachowywał się wobec przechodniów i następnie zaatakował funkcjonariuszy. Na miejscu pojawiła się również karetka pogotowia, a ratownicy medyczni udzielili pomocy medycznej mężczyźnie, który został postrzelony w nogę. Obecnie nic nie zagraża zdrowiu i życiu napastnika. Na popełnione czyny 43-latek z Raciborza może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

W ostatnim czasie doszło również do ataku nożownika w Ostrowie Wielkopolskim – więcej na e-ostrow.pl.