Kilkanaście osób zmarło po zatruciu denaturatem na Śląsku

Kilkanaście osób zmarło po zatruciu denaturatem na Śląsku

Na terenie co najmniej kilku miejscowości doszło do zatruć denaturatem. Toksyczny alkohol metylowy w denaturacie był skażony, lecz mimo wszystko znajdował się obiegu w wielu sklepach na terenie województwa śląskiego. W wyniku jego spożycia zmarło już kilkanaście osób. Na ten moment skażony denaturat został już wycofany ze sprzedaży.

Kilkunastu zmarłych i kilku zatrutych

Niestety w wyniku spożycia zatrutego denaturatu kilkanaście osób już zmarło. Z kolei trzy osoby wciąż znajdują się w szpitalu w stanie ciężkim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatruty alkohol metylowy można było normalnie, w pełni legalnie kupić w sklepie. Są prowadzone w tym momencie już działania, które mają określić pochodzenie zatrutego denaturatu. Pobierane są próbki, aby można było zidentyfikować wszystkie szkodliwe źródła alkoholu metylowego.

Sanitariusze już zaapelowali do mieszkańców w regionie i nie tylko, aby w jakichkolwiek okoliczności nie spożywać denaturatu. Z kolei inspektor postanowił całkowicie wycofać ten alkohol z ogólnej sprzedaży.

Zatrucia denaturatem w wielu miejscowościach w województwie śląskim

Do zatruć alkoholem metylowym dochodziło w ostatnich dniach w wielu miejscowościach na Śląsku. Tragiczna, poważne i mniej poważne objawy zatrucia zidentyfikowano m.in. w Chorzowie, Bytomiu oraz powiatach częstochowskim i kłobuckim. Więcej informacji w tej sprawie znajdziemy również w artykule na stronie informacyjnej Chorzowa – www.echorzow.pl. Do czynności wyjaśniających w tej sprawie przystąpili już policjanci i prokuratorzy.