Misja pokojowa NATO na Ukrainie? Odpowiedź szefa MSZ Rosji

Misja pokojowa NATO na Ukrainie? Odpowiedź szefa MSZ Rosji

Wojna na terytorium Ukrainy trwa już prawie miesiąc. Rosjanie dopuszczają się niestety coraz brutalniejszych przestępstw, na co bez reakcji nie mogą patrzeć inni ludzie. Od kilku dni w mediach bardzo dużo mówi się o pomyśle, który pierwotnie wypłynął od polskich polityków. Mowa o tym, aby na Ukrainę wysłać misję pokojową NATO. Teraz na ten temat wypowiedział się Sergiej Ławrow, a więc szef MSZ Rosji.

Rosyjski dyplomata przestrzega przed konfliktem na linii NATO – Rosja

Szef rosyjskiej dyplomacji bardzo ostro podszedł do tematu związanego z wysłaniem misji pokojowej NATO na Ukrainę. Zaznaczył on, że jakakolwiek misja ze strony NATO na terenie Ukrainy może skończyć się po prostu wywołaniem konfliktu na linii Rosja – NATO.

Temat misji pokojowej NATO na Ukrainie po spotkaniu w Kijowie

Przypomnijmy, że temat misji pokojowej NATO na Ukrainie po raz pierwszy został poruszony podczas wizyty premiera Polski Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Polski Jarosław Kaczyńskiego, premiera Czech Petra Fiali oraz premiera Słowenii Janeza Janszy w Kijowie. W stolicy Ukrainy doszło do spotkania wraz z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem. I to właśnie po tym spotkaniu Jarosław Kaczyński wypowiedział słowa, jakoby należałoby zorganizować misję pokojową i humanitarną na terenie Ukrainy ze strony NATO. Zaznaczył on, że taka misja powinna być w stanie również samodzielnie się bronić, co wskazywałoby na to, że być może w ramach misji miałyby pojawić się również NATO-wskie wojska.