Wiosenne prace trawnikowe? Po co?

Wiosenne prace trawnikowe? Po co?

Jeśli lubisz pracę w ogrodzie to początek wiosny jest dla Ciebie pewnie jedną z ulubionych pór roku. Lecz jeśli nie lubisz godzinami spędzać czasu na sadzeniu trawy, to wiosna może kojarzyć Ci się niezbyt miło. Dystrybutor sztucznej trawy ma na to radę – proponuje syntetyczną trawę z rolki, której nie trzeba pielęgnować, a która wygląda, jak naturalna.

Gdzie można wykorzystać sztuczną murawę?

Syntetycznej trawy nie trzeba nawozić, podlewać ani kosić. Wystarczy zamówić u dystrybutora murawę. Układanie sztucznej trawy nie jest trudne i zajmuje się ten, u kogo zamówiłeś murawę. Inną zaletą sztucznej trawy jest to, że ma różne zastosowanie – można ją wykorzystać w hotelach, restauracjach, ogródkach prywatnych oraz miejskich, boiskach. A także w studiach filmowych i telewizyjnych – trawa z rolki dobrze bowiem wygląda na zdjęciach i oszczędza koszty produkcji. Sztuczna murawa ma jeszcze tę zaletę, że chodzenie po niej jest przyjemne. Dlatego przydaje się tam, gdzie jest dużo dzieci oraz zwierząt. W normalnych warunkach naturalnego trawnika zwierzęta mogłyby na przykład roznosić błoto. Murawa z rolki pozwala uniknąć tego problemu. Innym przeznaczeniem syntetycznej trawy jest boisko. Wiele dzieci marzy o tym, aby mieć swoje własne Wembley. Budowa takiego boiska byłaby dla rodziców wielkim wyzwaniem, czasochłonnym i pracochłonnym. Sztuczna trawa wyścielająca boisko zbudowane w krótkim czasie jest świetnym rozwiązaniem.

Zaciemnione miejsce

Jeśli planujesz stworzenie wiosennego trawnika bez sztucznej trawy to wiedz, że syntetyczna murawa będzie szczególnie przydatna tam, gdzie są trudne warunki pogodowe. Cudownie jest mieć wiosenny czy letni trawnik w każdym miejscu. Może być jednak tak, że akurat Twój ogród czy inne miejsce na trawnik są zaciemnione. A brak słońca nie pomaga przy wzroście roślin. Rośliny potrzebują bowiem światła w procesie fotosyntezy. Czyli potrzebują światła do życia. Zaciemnione miejsca niekorzystnie wpływają również na glebę, która ma wówczas trudności z wyhodowaniem roślin.

Jak przygotować podłoże na trawnik z rolki?

Mimo że układaniem sztucznej trawy zajmuje się dystrybutor sztucznej trawy to warto w ramach wiosennych praz ogrodowych poświęcić chwilę czasu na przygotowanie podłoża pod syntetyczną murawę. Jak to zrobić? Przede wszystkim podłoże powinno być wyrównane, a także twarde oraz wytłoczone kruszywami przepuszczającymi wilgoć. Źdźbła trawy powinno się kierować w jedną stronę.

Jakie są rodzaje trawy z rolki?

Tradycyjna murawa jest zazwyczaj taka sama, ale jej alternatywna wersja syntetyczna może być dopasowana do oczekiwań klienta. Na przykład jeśli szukasz niezbyt wygórowanej cenowo murawy, a jednocześnie zależy Ci na gęstości to wybierz produkt EPUFLOOR ACTIVE. Z kolei jeśli pragniesz przy niskiej cenie zachować miękkość to dystrybutor sztucznej trawy oferuje EPUFLOOR VELVET. To trawa nie tylko miękka, ale i wysoka. Trawa z rolki typu EPUFLOOR FOREST to dobra cena, gęstość, miękkość i wysokość. EPUFLOOR PRESTIGE wyróżnia się natomiast spośród innych traw wyjątkową miękkością.