Cyrkowcy znęcali się nad zwierzętami. Znamy już wyrok

Cyrkowcy znęcali się nad zwierzętami. Znamy już wyrok

Jakiś czas temu w Pawłowicach doszło do odebrania zwierząt cyrkowcom, którzy nie zapewnili zwierzętom należytych warunków i standardów życiowych. Pracownicy jednej z fundacji w asyście policjantów wspólnie interweniowały w tej sprawie. Teraz poznaliśmy już wyrok, który usłyszeli także cyrkowcy.

Poznaliśmy karę dla cyrkowców

Niedźwiedź brunatny, krokodyl i trzy różne gatunki żółwi zostały odebrane cyrkowcom. Zwierzęta miały ograniczoną przestrzeń do życia, a także złe warunki życiowe. W ten sposób ich stan zdrowia pogarszał się wraz z upływem czasu. Przede wszystkim zwierzęta cierpiały na deformację stawów, a u żółwi zauważono bardzo niepokojąco odpadającą skorupę. Podczas śledztwa odkryto także, że właściciele znęcali się nad nimi.

Prokuratura postawiła już zarzuty i wymierzyła karę małżeństwu, które były właścicielami zwierząt. Odpowiedzieli oni zarówno za znęcanie się nad zwierzętami, ale także za posiadanie zwierząt, które oficjalnie należą do gatunków chronionych. Jaka dokładnie spotka ich kara? Małżeństwo usłyszało taką samą karę. Mowa tutaj o jednym roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto postanowiono także odebrać wszystkie zwierzęta, a także zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności cyrkowej, w której będą brały udział zwierzęta. Dodajmy, że mężczyzna usłyszał także wyrok zakazu prowadzenia działalności związanej z tresurą psów. Małżeństwo posiada także nakaz uiszczenia wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem rozpraw sądowych oraz wszelkich innych kosztów, które powstały w wyniku tej sprawy.

Co stało się ze zwierzętami, które zostały odebrane parze cyrkowców?

Odebrane zwierzęta małżeństwu trafiły od razu do ZOO w Poznaniu. Na dzień dzisiejszy są one już w pełni zdrowia i czują się dobrze. Na ten moment nie wiadomo, czy oskarżeni będą odwoływać się od wyroku. Wydaje się jednak, że mimo wszystko mieliby ciężkie zadanie, aby załagodzić wymierzoną im karę.