Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Rozmaite inwestycje, takie jak modernizacja chodników czy zwiększenie natężenia oświetlenia na przejściach dla pieszych, będą wspierane finansowo przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Dokonano oficjalnego podpisu umów w tej sprawie w środę, w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, znajdującej się w Koszalinie.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, zaznaczył, że miasto uzyskało ponad 913 tysięcy złotych dotacji na remont chodnika na al. Monte Cassino. W kontekście tej inwestycji wyjaśnił: – Jest to następny etap naszych prac. W poprzednim roku skonstruowaliśmy chodnik przy skrzyżowaniu z ulicą Fałata oraz część chodnika podczas budowy drogi dojazdowej do komendy straży pożarnej. Teraz przystępujemy do remontu trzeciego odcinka – od wejścia do komendy aż do ulicy Kościuszki. Prace obejmują również poprawę oświetlenia na przejściach dla pieszych oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Gmina Biesiekierz otrzymała środki na budowę chodnika wzdłuż drogi prowadzącej do jednego z zakładów pracy w Nowych Bielicach. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego kolejnego dofinansowania, które wynosi 128 tys. zł – przekazał Tomasz Hołowaty, zastępca wójta.

Powiat białogardzki planuje przeznaczyć 234 tys. zł wsparcia rządowego na prace remontowe przy drodze w Wicewie, na terenie gminy Tychowo. – Budowa nowych chodników i zjazdów dla autobusów to kluczowe inwestycje, szczególnie na tej ruchliwej drodze. Wiele osób zgłaszało taką potrzebę od dawna – zauważył starosta białogardzki, Piotr Pakuszto.