Inwestycja w sąsiedztwie kieleckiego "złotego wieżowca"

Inwestycja w sąsiedztwie kieleckiego "złotego wieżowca"

Nowy nabywca terenów przyległych do znanej kieleckiej konstrukcji, popularnie zwanej „złotym wieżowcem”, jest w trakcie przygotowań do realizacji swojego inwestycyjnego projektu. Proces rozpoczął od złożenia w lokalnym ratuszu wniosku o warunki zabudowy.

Przejdźmy jednak do szczegółów. Mówimy tutaj o lokalizacji pomiędzy dwoma głównymi punktami — 15-poziomowym „złotym wieżowcem” zlokalizowanym pod adresem Targowa 18 oraz blokiem mieszkalnym przy ulicy Targowej 16. Na tę lokalizację składa się sporych rozmiarów teren, bo aż 1837 metrów kwadratowych, który wcześniej był własnością PKP SA.

Jednak w listopadzie 2022 roku państwowy przewoźnik zdecydował się na sprzedaż tej gruntownej posiadłości. Do tego celu zorganizowano przetarg, w którym udział wzięli trzej potencjalni nabywcy. Jak się później okazało, wyniki przetargu były na tyle zaskakujące, że nawet wywołały zdumienie u członków komisji przetargowej. Wybrana oferta, zgodnie z oficjalnym komunikatem, wyniosła 3,61 miliona złotych netto.

Bartłomiej Sarna, reprezentant wydziału współpracy z mediami PKP SA, nie ujawnił, który z oferentów okazał się zwycięzcą. Niemniej jednak, nieoficjalne informacje sugerowały, że zainteresowanie zakupem wykazali właściciele gruntów sąsiadujących ze sprzedawanym terenem, w tym znaczny deweloper z Kielc i kancelaria prawna działająca prawdopodobnie jako pełnomocnik. Ostatecznie to ta druga grupa została nowym nabywcą działki.