Tego nie wiesz o szczoteczkach elektrycznych!

Tego nie wiesz o szczoteczkach elektrycznych!

Szczoteczki elektryczne i soniczne zyskują wciąż nowych zwolenników. Jeśli chcesz zachować idealnie zdrowe zęby i olśniewający uśmiech – to będzie najlepszy wybór. Skuteczność nowoczesnych urządzeń do higieny jamy ustnej jest niezwykle wysoka. Ale czy wiesz z czego tak naprawdę to wynika? Jak faktycznie działają szczoteczki elektryczne i soniczne? Przekonajmy się!

Tajemnica szczoteczek elektrycznych

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie nowoczesnego urządzenia do higieny jamy ustnej – wtedy najczęściej zadajemy sobie pytanie: jaka właściwie jest różnica między szczoteczką elektryczną a soniczną?

Szczoteczka elektryczna została wprowadzona do powszechnego użytku najpierw w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, a następnie zyskała popularność w pozostałych częściach świata. Przez te lata urządzenia wciąż udoskonalano, a prace nad nowymi rozwiązaniami nie ustają. Wyjaśnijmy zatem – jak działa szczoteczka elektryczna?

To, co sprawia, że szczoteczki elektryczne są tak efektywne, to mechanizm pracy końcówki. Fachowcy określają to ruchami 2D i 3D. Zagadkowo brzmiące skróty odnoszą się do ruchów, które wykonuje głowica. Chodzi dokładnie o:

– ruchy oscylacyjno-rotacyjne

– ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne

Włosie końcówki, która pracuje w ten sposób, dociera do każdej szczeliny i usuwa dokładnie płytkę nazębną z całej powierzchni zęba. Intensywność ruchów takiego urządzenia jest nieporównywalna z manualną techniką mycia zębów. Dwie minuty pracy szczoteczki elektrycznie to perfekcyjne odświeżenie jamy ustnej. To zaś oznacza definitywną redukcję ryzyka rozwoju próchnicy.

Szczoteczka soniczna – nowy typ szczoteczki elektrycznej

Użytkownicy rzadko zdają sobie sprawę, że szczoteczki soniczne są w rzeczywistości pewnym specyficznym rodzajem szczoteczek elektrycznych. Jako produkty dostępne w sprzedaży, są wyodrębnione jako osobna kategoria urządzeń. Dzieje się tak z kilku powodów, które warto tu wymienić:

– inny kształt końcówki

– wykorzystanie fal dźwiękowych

– zjawisko kawitacji

Różnica widoczna na pierwszy rzut oka, to kształt końcówki. W szczoteczkach elektrycznych jest ona okrągła, co jest wskazane dla współpracy z ruchami oscylacyjno-rotacyjnymi. Połączenie tego mechanizmu i okrągłej główki, daje najwyższą dokładność w oczyszczaniu zębów.

Szczoteczki soniczne, takie jak Smilesonic https://www.dentilove.pl/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-soniczne/smilesonic mają końcówkę o owalnym kształcie. Technika mycia zębów szczoteczką soniczną różni się zasadniczo. W tym przypadku wystarczy przyłożyć włosie szczoteczki do zębów, uruchomić urządzenie i przesuwać powoli wzdłuż łuków zębowych.

Kawitacja, która powstaje za sprawą fal dźwiękowych, generuje aktywną pianę. Ta zaś wnika w przestrzenie międzyzębowe i dokładnie je oczyszcza. Zapobiega w ten sposób gromadzeniu się kamienia nawet w trudno dostępnych miejscach i przy dużym stłoczeniu zębów. Bezwzględne rozbicie płytki nazębnej, chroni przed szkodliwą działalnością bakterii.

Szersze spektrum działania ze szczoteczką soniczną

Co kryje się pod pojęciem soniczności szczoteczek? Istota tego wynalazku polega na wykorzystaniu fal dźwiękowych. Jak dowiodły wszelkie badania i eksperymenty na ten temat – szczoteczka generująca fale dźwiękowe likwiduje wszelkie osady nazębne. Łatwo usuwa przebarwienia, dzięki czemu Twój uśmiech może stać się wyraźnie jaśniejszy.

Inna rzecz, o której możesz nie wiedzieć o szczoteczkach sonicznych, to ich niebanalna estetyka. Wyjątkowa linia urządzeń do higieny jamy ustnej – szczoteczki soniczne Oclean – to niespotykany dotąd design. Jeśli ktoś sądził, że szczoteczki do zębów to uniwersalne białe urządzenia, będzie pozytywnie zaskoczony. Wzornictwo, do którego wykorzystano bogatą paletę barw, przyciąga wzrok. Tak niewiele potrzeba, by zupełnie odmienić oblicze przedmiotów użytkowych! Wśród urządzeń tej marki z łatwością znajdziesz inspirację na prezent dla bliskiej Ci osoby.