Drużyna młodych piłkarek z Zelowa zmierza do wielkiego finału Pucharu Tymbarku na PGE Narodowym

Drużyna młodych piłkarek z Zelowa zmierza do wielkiego finału Pucharu Tymbarku na PGE Narodowym

Na przestrzeni kilku najbliższych dni, młode piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zelowie stawią czoła wyzwaniu jakim jest udział w finale tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku. Finał odbędzie się na PGE Narodowym, a dziewczęta zakwalifikowały się do niego dzięki triumfowi w eliminacjach regionalnych.

Warszawa stanie się areną Ogólnopolskiego Finału XXIV edycji Pucharu Tymbarku, który odbędzie się od 8 do 10 czerwca. Finałowe zmagania, planowane na 10 czerwca, będą miały miejsce tuż przed meczem Polska-Turcja. Co jest godne uwagi, finałowe rozgrywki kategorii U-10 i U-12 odbędą się na stadionie PGE Narodowy.

Ponad 11 tysięcy drużyn z różnych zakątków Polski zgłosiło swoje chęci udziału w tegorocznej odsłonie Pucharu Tymbarku. Wśród nich znalazły się „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie, które zasłynęły ze zwycięstwa w eliminacjach regionalnych. Regionalne zmagania miały miejsce w dniach od 23 do 25 maja na terenach Łódzkiego, gdzie rywalizowało łącznie 103 zespoły w trzech różnych kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Najlepsze okazały się być młode piłkarki z SP 1 w Zelowie, reprezentujące kategorię dziewcząt U-12.

Maciej Mrowiński, trener drużyny młodych piłkarek, nie szczędzi pochwał dla swoich podopiecznych. Wyraża dumę z ich talentu i uznaje ich ciężką pracę na Orliku jako klucz do sukcesu. Drużyna z Zelowa osiągnęła wielki sukces, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając 35 bramek. Straciły jedynie jedną. „Jedyneczki” triumfowały najpierw w eliminacjach powiatowych, potem wojewódzkich, a na koniec w regionalnym półfinale oraz finale. W skład zespołu wchodzą: Maria Kędzierska, Nikola Winiarska, Klaudia Gawlik, Lena Borowiec, Justyna Kot, Wiktoria Wódka, Iga Matys i Julia Ackermann.