Kandydaci do samorządu regionu prezentują swoje propozycje zmian

Kandydaci do samorządu regionu prezentują swoje propozycje zmian

Głosowanie w wyborach samorządowych zbliża się wielkimi krokami. Wobec tego kandydaci aspirujący na stanowisko prezydentów w największych ośrodkach miejskich regionu starają się zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz przekazać mieszkańcom swoje pomysły na przyszłe reformy.

Bydgoska Prawica, jest zdania, że miasto powinno mieć główną rolę w koordynowaniu oraz sprawdzaniu wiarygodności wolontariuszy. Damian Gastoł, który ubiega się o miejsce w radzie miasta Bydgoszczy, zauważa, iż nie ma wystarczającego systemowego wsparcia dla osób starszych w mieście. Proponuje on wznowienie działania programu „Złota Rączka”, który oferuje darmową pomoc w drobnych pracach domowych dla mieszkańców. Te postulaty znajdują poparcie u Łukasza Schreibera, który jest kandydatem na prezydenta.

Łukasz Schreiber, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Schreibera – Bydgoska Prawica i ubiegający się o stanowisko prezydenta Bydgoszczy podkreśla, że taki rodzaj wsparcia jak „Złota Rączka” mógłby okazać się świetnym rozwiązaniem dla wielu osób. Z perspektywy młodzieży, takie usługi mogą wydawać się niezbyt skomplikowane, jednak dla osób starszych mogą stanowić duże wyzwanie.