Kontrowersyjna wizualizacja rynku w Cieszynie – reakcja miasta na krytykę mieszkańców i internautów

Kontrowersyjna wizualizacja rynku w Cieszynie – reakcja miasta na krytykę mieszkańców i internautów

Spora fala krytyki spadła na Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, który odpowiada za udostępnienie wizualizacji rynku miasta Cieszyn. Jak wiemy już niebawem ma rozpocząć się remont tamtejszego rynku, a więc jednego z najważniejszych miejsc tego miasta. Jednak wizualizacja, którą przedstawił Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie wywołała niemałe oburzenie, a wręcz śmiech wśród mieszkańców, a także internautów, którzy ochoczo komentowali plany cieszyńskich władz.

Spore zamieszanie wokół rewitalizacji rynku w Cieszynie

Przede wszystkim mieszkańcy oraz internauci zarzucili władzom, że Ci chcą zrealizować kolejny „betonowy” projekt, gdzie zamiast nowych drzew i zieleni, w rewitalizowanym miejscu pojawi się jeszcze więcej betonu. Rzeczywiście wizualizacja przedstawiona przez Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie na pierwszy rzut oka właśnie tak wygląda – pierwszą wizualizację przebudowanego rynku można zobaczyć na stronie infocieszyn.pl. Dodatkowego smaczku dodaje wszechobecny beż widoczny na wizualizacji. I szczerze nikogo nie powinno dziwić, że praktycznie internauci z całego kraju zaczęli szeroko komentować projekt rynku w Cieszynie.

Miasto przygotowało nową wizualizację rynku w Cieszynie

Taki a nie inny odbiór pierwszej wizualizacji projektu modernizacji cieszyńskiego rynku sprawił, że bardzo szybko opublikowany został kolejny projekt tego miejsca. Tak naprawdę niewiele się w nim zmieniło. Jednak osoby odpowiedzialne za wizualizację zaznaczają, że pierwsza wizualizacja została źle odebrana. W rzeczy samej na rynku pojawią się nowe drzewa, a stare zostaną zachowane. W ten sposób zieleni przybędzie i będzie jej więcej, niż jest jej teraz. Poza tym pierwszy projekt był podobno jedynie prostym schematem, na którym nie były nawet naniesione kolory, które będą znajdować się na cieszyńskim rynku. Miejmy nadzieję, że modernizacja rynku w Cieszynie koniec końców przyniesie zmiany na plus jeśli chodzi o to miejsce – szczególnie jeśli chodzi o mieszkańców.