Najlepsze seriale sci-fi. Ranking futurystycznych produkcji, które obejrzysz w telewizji

Najlepsze seriale sci-fi. Ranking futurystycznych produkcji, które obejrzysz w telewizji

Science fiction to gatunek, który uwielbiają zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Bazuje on najczęściej na motywach pozaziemskich, kataklizmach, potworach, robotach czy innych zjawiskach balansujących na pograniczu nauki i fantazji. Seriale fantastycznonaukowe fascynują, pobudzają wyobraźnię, a czasami nawet przerażają. Sprawdź, jakie produkcje sci-fi możesz zobaczyć w telewizji. Dowiedz się także, czym jest telewizja mobilna.

4 seriale sci-fi, które możesz obejrzeć w telewizji

Aby obejrzeć dobre seriale sci-fi, wcale nie trzeba inwestować w subskrypcję różnych serwisów VOD. Zarówno kultowe, jak i te nowsze produkcje możesz zobaczyć w telewizji.

1. „Z Archiwum X”

Pierwsza propozycja, którą obecnie można zobaczyć na Zoom TV, to kultowy serial „Z Archiwum X”. Dana Scully i Fox Mulder to agenci FBI, których zadaniem jest rozwiązywanie wyjątkowych zagadek. Ta grupa nieustraszonych funkcjonariuszy służb specjalnych podąża tropem przestępstw, za którymi stoją istoty paranormalne.

2. „Opowieść podręcznej”

„Opowieść podręcznej” dostępna jest na HBO3. To antyutopijny serial, którego akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Kiedy nad USA władzę przejęła pseudochrześcijańska grupa, a liczba urodzeń dramatyczne spadła, płodne kobiety zostały zmuszone do bycia biologicznymi inkubatorami. Główna bohaterka, June Osborne, a także inne panie zostają zmuszone do urodzenia jak największej liczby dzieci. Każdy bunt i sprzeciw jest srogo karany.

3. „Westworld”

Westworld to park rozrywki z przyszłości. Miejsce, w którym możesz stać się, kim tylko chcesz i spełnić swoje fantazje – nawet te najbardziej dzikie i budzące grozę. Ten serial to mroczna odyseja traktująca o sztucznej inteligencji, rozpuście i grzechu. To pozycja dość brutalna – wyłącznie dla widzów dorosłych. Serial składa się z kilku sezonów, w których możemy zobaczyć Amerykę z przyszłości. Czy na pewno będzie to synonim „American dream”? „Westworld” dostępne jest na kanale HBO3.

4. „Pod kopułą”

Emitowany na kanale Metro serial „Pod kopułą” to znakomita adaptacja powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Z pozoru spokojne, niewielkie amerykańskie miasteczko Chester’s Mill zostaje odcięte od świata. Nad miejscowością rozciąga się kopuła przypominająca półprzepuszczalną membranę, przez którą przedostaje się wyłącznie odrobina powietrza i wody. Mieszkańcy zdani są tylko na siebie. Jak się okazuje, kopuła skrywa wiele tajemnic…

Telewizja mobilna – oglądaj seriale sci-fi, gdzie tylko zechcesz

Zabierz ulubione filmy i seriale ze sobą, gdzie tylko chcesz. Telewizja mobilna od INEA to usługa, dzięki której możesz oglądać TV dosłownie wszędzie. Potrzebujesz tylko urządzenia mobilnego i dostępu do sieci. Z telewizji online możesz korzystać równocześnie z dwoma innymi osobami. INEA Online TV umożliwia oglądanie trzech różnych programów na trzech innych sprzętach.

Jeśli chcesz, możesz przenieść telewizję mobilną na duży ekran, dzięki technologii Miracast. Opcja ta pozwala na bezprzewodowe połączenie telewizora z urządzeniem mobilnym. Telewizja online INEA zapewnia dostęp do ponad 100 kanałów!