Kujawsko-pomorski samorząd zainwestuje 72 miliony złotych na poprawę bezpieczeństwa drogowego

Kujawsko-pomorski samorząd zainwestuje 72 miliony złotych na poprawę bezpieczeństwa drogowego

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego podjął decyzję o przekazaniu 72 milionów złotych na realizację programu mającego na celu likwidację miejsc niebezpiecznych na lokalnych drogach. Fundusze zostaną wykorzystane do przebudowy dwudziestu trzech skrzyżowań znajdujących się w obrębie dróg wojewódzkich. Prace już rozpoczęły się w Sępólnie Krajeńskim, a kolejne projekty są aktualnie w fazie planowania.

„Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem przy modernizacji dróg” – zaznaczył Piotr Całbecki, marszałek województwa. „W ramach naszego nowego pakietu działań stworzymy nowe ronda, chodniki i oświetlone przejścia dla pieszych. Na te cele wykorzystamy fundusze europejskie.” – dodał.

Projekty obejmują m.in.: Aleksandrów Kujawski, gdzie planowane jest rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 266 (ul. Przemysłowa) i ul. J.Słowackiego; Żołędowo (powiat bydgoski), gdzie powstanie rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 244 (ul. Bydgoska) i Koronowska z drogą powiatową prowadzącą do Bydgoszczy; Mełno (powiat grudziądzki), gdzie przewidziane jest rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 533 i 538; Golub-Dobrzyń, gdzie planowane jest rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 534 (Szosy Rypińskiej) i ul. Sokołowską; Rybitwy (powiat inowrocławski), gdzie powstanie rondo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 251 z drogą powiatową prowadzącą do Janikowa i Tuczna; Rypin, gdzie planowane jest rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 534 (ul. toruńska) i ul. T.Kościuszki z ul. Mleczarską i Piaski; Sępólno Krajeńskie, gdzie planowane jest rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 241 (ul. T.Kościuszki) z ulicami Odrodzenia i J.Popiełuszki oraz Żnin, gdzie przewidziana jest nowa sygnalizacja na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 251 (ul. Dworcowa) z ul. A.Mickiewicza.