Robert Biedroń apeluje do wyborców: "Nie dajcie się zwodzić, zagłosujcie na lewicę"

Robert Biedroń apeluje do wyborców: "Nie dajcie się zwodzić, zagłosujcie na lewicę"

Nieustanne rozczarowanie wśród społeczeństwa, wynikające z braku przepisów dotyczących aborcji, było tematem komentarza jednego z liderów Nowej Lewicy, Roberta Biedronia. Jego słowa były odpowiedzią na pytania wielu ludzi zastanawiających się, dlaczego nadal nie ma tej ustawy. Według Biedronia, powodem jest fakt, że podczas wyborów wielu obywateli oddało swój głos także na reprezentantów środowisk konserwatywnych.

W swoim oświadczeniu po sobotnim spotkaniu Rady Krajowej Nowej Lewicy w Warszawie, Biedroń zwrócił się do tych, którzy chcieliby zmienić ten stan rzeczy. Mówił o konieczności unikania iluzji o możliwościach innego rozwiązania problemu niż poparcie lewicowych sił politycznych.

Robert Biedroń kontynuował swoje wystąpienie, zwracając uwagę na konserwatystów, którzy – jego zdaniem – nie mają woli wprowadzenia prawa aborcyjnego. Zdaniem lidera Nowej Lewicy, tego typu postawy przekładają się na brak praw dla kobiet do samodzielnego decydowania o swoim ciele. Apelował również do wyborców, by nie żałowali później swojego wyboru, zachęcając ich do głosowania na lewicę. Zapewniał, że dzięki temu mogą liczyć na standardy europejskie we wszystkich aspektach życia, w tym w kwestiach transportu publicznego czy mieszkalnictwa.

W ostatnich słowach swojego przemówienia Biedroń przestrzegał przed dalszym myleniem się co do konieczności oddania głosu na inne opcje polityczne. Zdaniem lidera Nowej Lewicy, tylko popierając lewicę, można wprowadzić prawo aborcyjne i realizować marzenia o lepszej Polsce.