Produkcja narkotyków na terenie stodoły i budynku gospodarczego

Produkcja narkotyków na terenie stodoły i budynku gospodarczego

Funkcjonariusze ze śląskiego CBŚP skutecznie udaremnili produkcję narkotyków. Na terenie stodoły oraz przylegającego do niej budynku gospodarczego znaleziono całą linię produkcyjną, która służyła do wytwarzania klofedronu, a więc psychotropowej substancji.

Skuteczna akcja policjantów śląskiego CBŚP

Od lat narkotyki są częścią społeczeństwa. Ostatnio nawet zdarzają się ciekawe historie z ich udziałem, jak np. znalezienie narkotyków podczas spaceru. W ramach przeprowadzonej akcji udało się nie tylko odkryć kompletną linię produkcyjną służącą do produkcji substancji psychotropowych, lecz także aż mniej więcej 150 kilogramów chemicznych środków. Oprócz tego znaleziono także kuszę oraz siedem sztuk palnej broni. Podczas interwencji zatrzymano także cztery osoby, które są zamieszane w całą sytuację.

Stodoła oraz przylegający do niej budynek gospodarczy znajdowały się na terenie powiatu zawierciańskiego. Policja jednak trafiła również na trop w powiecie lublinieckim, gdzie również znaleziono kolejne przedmioty, które najprawdopodobniej służyły do produkcji narkotyków. Zresztą policja prowadziła w tej sprawie znacznie większe śledztwo na terenie południowej Polski, przez co jednego dnia odkryto więcej takich miejsc na terenie województwa śląskiego.

Na ten moment zatrzymano cztery osoby, które są powiązane z całą sytuacją. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana na skutek decyzji sądu. Jak dodała rzeczniczka CBŚP, sprawa wciąż ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań w sprawie.