Przygotuj się na świąteczny nastrój: Jarmarki i kiermasze w regionie już niebawem

Przygotuj się na świąteczny nastrój: Jarmarki i kiermasze w regionie już niebawem

Klimatyczne jarmarki oraz kiermasze, symboliczne miasteczko dedykowane św. Mikołajowi i wiele innych atrakcji przygotowanych z myślą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia czeka na mieszkańców regionu. Tradycyjne spotkania, podczas których pojawiają się stoiska z pięknym rękodziełem czy specjałami regionalnej kuchni, staną się punktem zaczepienia dla osób szukających inspiracji na świąteczne prezenty. Wielu z nich już w najbliższy weekend zawita do Świdnicy, Dobromierza, Strzegomia czy Żarowa.

Jednym z wydarzeń, które warto odwiedzić, są Targi Talentów, Twórczości i Rękodzieła organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Przegląd lokalnej sztuki prezentowany jest na kolejnej edycji tych wydarzeń, które odbędą się 9-10 grudnia od godziny 10:00 do 16:00 w holu świdnickiego teatru.

Targi, które rozpoczęły swoją działalność ubiegłego roku, stworzone zostały z myślą o prezentacji twórczych osiągnięć mieszkańców miasta i okolic, dając im unikalną przestrzeń do pokazania swoich talentów i produktów. Wiele z nich dotychczas nie miało okazji pochwalić się nimi na tak dużą skalę. Dzięki udziałowi w targach, odwiedzający mają szansę na osobiste poznania twórców, podziwianie ich pracy oraz odkrycie czegoś wyjątkowego dla siebie lub swoich bliskich, co może stać się niepowtarzalnym prezentem.