Stulecie Służby i Poświęcenia: Jubileusz OSP w Rdzawce

Stulecie Służby i Poświęcenia: Jubileusz OSP w Rdzawce

Dzień dzisiejszy jest istotny dla jednostki (OSP) z naszego regionu. Właśnie obchodzą one swoje stulecie. Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce świętuje swoje setne urodziny, natomiast w Białce Tatrzańskiej oraz Orawce odbyło się specjalne poświęcenie i przekazanie samochodów strażacko-wyjazdowych dla obu tych jednostek. Edward Siarka, prezes zarządu oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (ZOSP RP) w Małopolsce, lokalni urzędnicy samorządowi, strażacy oraz obywatele biorą udział w tych wydarzeniach.

Centrum uroczystości stulecia OSP Rdzawka stał się parking przed strażnicą OSP w Rdzawce, gdzie zgromadziły się sztandary i orkiestra. Następnie o godzinie 12 rozpoczęła się Msza Święta w Kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Rdzawce. Wydarzenia związane z obchodami stulecia trwają nadal. O godzinie 17 zaplanowano występ zespołu muzycznego „Ogórki”.

Jubileusz OSP w Rdzawce jest wydarzeniem wyjątkowym, które ma szczególne znaczenie dla mieszkańców tej małej społeczności. Przez ostatnie sto lat OSP Rdzawka przekształciło się nie tylko w straż pożarną, ale również stało się sercem i duszą lokalnej społeczności. „To sto lat heroicznej służby, poświęcenia i współpracy. Niech te lata przeszłości staną się inspiracją do kolejnych stu lat strażackiej pasji i oddania” – zauważył Edward Siarka, prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce.