Wyjątkowe Zamki, które koniecznie należy odwiedzić na Dolnym Śląsku

Wyjątkowe Zamki, które koniecznie należy odwiedzić na Dolnym Śląsku

W Polsce na każdym kroku można spotkać najróżniejsze zamki zabytkowe. Co roku stanowią one główny cel wycieczki zarówno turystów z Polski, jak i zza granicy. Jednak wciąż sporo osób nie wie, co dokładnie kryją przed nami te wyjątkowe budowle. Co warto wiedzieć na temat zabytkowych zamków na terenie Dolnego Śląska?

Wyjątkowe atrakcje na Dolnym Śląsku

Dla kogo Dolny Śląsk może się stać wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wycieczki? Ta kraina to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla tych, którzy cenią sobie możliwość spędzania wolnego czasu na łonie natury. Dolny Śląsk jest jednocześnie regionem o niezwykle interesującej historii, o której przypominają tutejsze zabytki. Nie brak w ich gronie unikalnych perełek dawnej architektury, przy czym grupą obiektów, które zasługują na wyjątkową uwagę, są zabytkowe dworki, pałace oraz zamki. Takich atrakcji jest wiele na terenie Dolnego Śląska.

Jakie zabytkowe zamki na Dolnym Śląsku warto odwiedzić?

Wyjątkowo piękne zamki można spotkać na terenie całego kraju. Jednak najciekawsze obiekty tego typu skupiły się mimo wszystko w tej części Kotliny Jeleniogórskiej, która dziś określana jest mianem Doliny Pałaców i Ogrodów. Wycieczki po tej części Dolnego Śląska są coraz bardziej popularne, a na zwiedzających czeka tu około 30 obiektów godnych zwiedzenia. Łomnica, Wojanów, Karpniki czy Kowary – oto wybrane atrakcje, którym warto tu poświecić swój czas. Zachwycić może też zespół parkowy w Bukowcu, zamek Chojnik oraz wieża w Siedlęcinie. Wszystkie te zabytki mają ogromną wartość historyczną i artystyczną, a ich zwiedzenie każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.