Najlepsze gry planszowe i karciane dla całej rodziny

Najlepsze gry planszowe i karciane dla całej rodziny

Już nie chińczyk, bierki, czy makao a pięknie wydane, zaawansowane i pełne ciekawej fabuły gry podbijają serca miłośników planszówek i karcianek. Producenci wydają to nowe pozycje, które idealnie nadają się, jako rozrywka dla całej rodziny. Gry towarzyskie to świetne rozwiązanie na długi wieczór, spotkanie z przyjaciółmi, czy właśnie popołudnie z dzieciakami. Rozwijają wyobraźnię, a także stanowią kreatywną rozrywkę. 

DIXIT

Prym wśród gier rodzinnych wiedzie ciągle DIXIT jest to pięknie wydana gra karciana, która polega na odgadywaniu skojarzeń. Rozwija więc kreatywność, a także ćwiczy wyobraźnię. W każdej rundzie jeden z graczy zostaje Bajarzem i podaje hasło, pod które reszta musi wybrać kartę, która się z daną frazą kojarzy. Następnie bajarz wybiera najbardziej trafne skojarzenie. Wygrywa ten, który trafi najwięcej skojarzeń. Gra posiada wiele dodatków, o które można rozbudowywać tzw. podstawkę, w każdym dochodzą nam nowe, pięknie ilustrowane karty. 

Osadnicy z Catanu

Inną grą, która natomiast ćwiczy zdolności ekonomiczne, a także strategiczne to Osadnicy z Catanu. Pięknie wydana o bardzo ciekawej fabule i zasadach gra, z pewnością sprawdzi się na wieczory dla całej rodziny. Zgodnie z zaleceniami gra jest od dziesiątego roku życia, aczkolwiek młodsze dzieci również powinny zrozumieć, o co w niej chodzi. W grze zbieramy surowce, a także wymieniamy się nimi z innymi graczami. Wszystko po to, aby wybudować jak najwięcej osad, dróg i miast. Wygrywa ten, kto będzie miał najwięcej punktów za zabudowę. Gra posiada liczne dodatki, które wzbogacają rozgrywkę.

X-Men Bunt Mutantów

X-men Bunt Mutantów to hit ostatnich miesięcy. Słynni superbohaterowie dostarczą rozrywki zarówno dzieciom, jak i rodzicom pamiętającym jeszcze kultowe komiksy i animację z lat dziewięćdziesiątych. Jest to świetna gra oparta na kooperacji, a nie rywalizacji. Wszystko po to, aby pokonać wrogów wychowanków Charlesa Xaviera. Co istotne w grę można grac wielokrotnie, ponieważ wariantów fabuły ma bardzo wiele. Mechanika jest również prosta, opiera się bowiem głównie na rzucaniu specjalnymi kośćmi.